מאיר אמויאל, הוא סגן יו"ר סיעת נח"ל ויו"ר החטיבה הדתית בסיעה
מכתבו מיועד לחבריו המלמדים בבתי הספר בחמ"ד, אך משקף נכוחה את אופן הייצוג של כל המגזרים החברים בהסתדרות המורים כולל ייצוגם העגום של הגמלאים. 

בס"ד

חברינו מהחמ״ד שלום רב,      
 שמי מאיר אמויאל , מנהל בי"ס ממ"ד מעלות משולם ברחובות, מנטור ומדריך מנהלים חדשים, וכן חבר בצוות הערכת מנהלים של אבני ראשה.
התחלתי את דרכי בהסתדרות המורים בסיעת אמ"ד (ארגון המורים הדתיים בישראל). משראיתי שאותם אנשים המנהיגים את אמ"ד אינם מוכנים להקשיב ולשנות,
פרשתי והצטרפתי לגילה קליין  להקמת סיעת נחל (נציגות חדשה ועובדי הוראה).
מאז אנו פועלים במשך 6 שנים כסיעת אופוזיציה יחידה בהסתדרות המורים. אופוזיציה שלא היתה מעולם בהסתדרות המורים,  לאורך כל 120 שנות קיומה.
עובדה המעידה על כוונותינו ורצינות דרכינו. להבדיל מפעילי הסתדרות המורים אשר רובם ככולם גמלאים העובדים בשכר, מרבית חברי נחל הם עובדי הוראה פעילים העושים נאמנה למען ציבור כלל עובדי ההוראה בהתנדבות מלאה .
נציגי סיעת אמ"ד יספרו לכם על חשיבות הייצוג הנפרד לדתיים , אשר יפעל כביכול לקדם את האינטרסים של בתי הספר בחמ"ד.  
ואני שואל : במה עזר לנו ייצוג נפרד זה במהלך השנים?  
* האם הוא עזר לנו כאשר שעת סיום הלימודים נדדה ב6 שנים האחרות מהשעה 12:00 לשעה 13:30 ?  בבי"ס אותו אני מנהל מלמדים 65 מורים מתוכם מחצית לא צמים מכיוון, שאינם יכולים לעמוד ביום צום וללמד עד השעה השביעית.
* האם הייצוג הנפרד עזר לנו לקבל תגמול עבור תורנות התפילה ? המצב היום הוא שכל בי"ס ע"פ התנהלות פנימית מקצר או מוסיף זמן לשיעור הראשון.  מדוע לא לתגמל בשעת עבודה?
* האם הייצוג הנפרד עזר לנו כשלכל בי"ס מ"מ יש 4 מבחני מיצ"ב ולנו הממ"ד יש עוד שני מבחנים נוספים ללא שום תגמול והתחשבות ? 
* האם הייצוג הנפרד עזר לנו כאשר שעת רב בי"ס היא ברצון מנהל ולא בקביעות בתקן ? הייתכן בי"ס ללא רב?!
* וכעת החופשות מקבלות צביון אחר:  חמ"ד של סוכות!  חמ"ד של חנוכה! וחמ"ד של פסח!   ושימו לב לחופשת הקיץ  !   אם הייצוג האנמי הזה ימשך, בתוך שנתיים יחייבו אותנו המורים לעבוד בקיץ, יבטיחו לנו תגמול, אך אף אחד לא ישאל אם אנו מעוניינים בכך. הלחץ מצד הורים הוא עצום וללא ייצוג מקצועי חזק ולויאלי, החופשות ישתנו ועומס העבודה רק ילך ויגדל.

כאמור, הייצוג הנפרד לא עזר!  
והאמת המרה היא שנציגי אמ"ד כמו שאר השותפים להנהגת הסתדרות המורים מסיעות הקואליציה האחרות -  דואגים לעצמם בלבד ולתנאי שכר מופלגים.


לכן, אם חשוב לכם להשפיע ולשנות מציאות זו - הצטרפו אלינו לסיעת נחל ! 

אתם מוזמנים לשלוח מייל או לסמס להשאיר פרטי התקשרות ונחזור אליכם:
גילה קליין יו"ר סיעת נחל : gila_klain10@walla.co.il‏
טלפון סלולארי ליצירת קשר:  0542223308 ; 0523398780

אמאיר אמויאל סגן יו"ר סיעת נחל:  amoyalmeir1@gmail.com
טלפון סלולארי ליצירת קשר:   0528888096 
 
תודה